sierpnia
21
2011

Warsztaty skierowane do osób po udarze mózgu

W czasie tych warsztatów mogliśmy uczestniczyć w pracy się z osobami po przebytym udarze mózgu. Jak pomóc tym osobom, aby mogły uzyskać większą świadomość tego jak się poruszają i wydobyć własny potencjał. Wolfgang Haug na własnym przykładzie pokazał do jakiej sprawności ruchowej doszedł w czasie praktykowania Metody Feldenkraisa przez ostatnie 18 lat.


Metoda Feldenkraisa pobudza nasz system nerwowy do wykonywania ruchów w sposób efektywny, prostszy, tzn. wymagający możliwie najmniejszego wysiłku. W USA, Izraelu i państwach Europy Zachodniej stosuje się Metodę Feldenkraisa jako pomoc w pracy z osobami z częściowym niedowładem - częściowym porażeniem mięśni obejmującym jedną połowę ciała, będącym następstwem uszkodzenia ośrodków ruchowych w mózgu lub rdzeniu kręgowym. Praca polega na zmienianiu spastyczności mięśni oraz nawyków ruchowych, nauce poruszania ramionami, rękoma, nogami w sposób efektywny, przez co ruchy są wykonalne przez system o bardziej ograniczonych możliwościach. Efektem jest mniejsze napięcie mięśni oraz możliwość wykonywania ruchów pozornie niewykonalnych. Obecnie Metoda Feldenkraisa stosowana jest w większości klinik neurologicznych na oddziałach Klinicznej Rehabilitacji Neurologicznej w Niemczech jako pomoc pacjentom m.in. po udarze mózgu.

W kolejny weekend (24-25.07.2010) także we Wrocławiu odbędzie się kontynuacja warsztatów (już bez udziału Wolfganga Hauga) sprzed tygodnia, zapraszamy wszystkich chętnych: szczególnie osoby, których problem dotyczy, ich rodziny, opiekunów, a także osoby pracujące z osobami po przebytym udarze mózgu.

Pozdrawiam serdecznie

INFORMACJA:
Osoby, które chciałyby aby się takie warsztaty odbyły w ich mieście, proszone są o informację na adres: metodafeldenkraisa@gmail.com

Written by Ewa in: Warsztaty |

Brak komentarzy »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL


Leave a Reply

Powered by WordPress | Theme: Aeros 2.0 by TheBuckmaker.com