lipca
26
2018
0

oddychanie..

oddech.. jak ważny jest oddech… w tym szalonym pedzie… życia…

Możemy podążać za swoim oddechem, obserwować… kiedy się dzieje coś wokół nas… jakieś wydarzenie ma na nas wpływ… lub przeżywanie, emocjonowanie się czymś… od razu zaczynamy szybciej oddychać… nie wspomnę już o zwykłym wysiłku fizycznym, etc. Zatem to co się z nami dzieje ma bezpośredni wpływ na szybkość wdychanego i wydychanego powietrza… ale także obserwowanie rytmiki… oddechu i ‘porządkowanie go’, poprzez podążanie, zatrzymywanie, i znów podążanie… przez chociażby uważne, świadome przebywanie ze sobą w czasie Lekcji Świadomości Poprzez Ruch - ma bezpośredni wpływ na nasz spokój wewnętrzny, na inne spojrzenie na świat i ludzi, na bardziej stabilniejsze “ja”… Ten ‘nietypowy’ sposób poruszania się, czyli łatwy i prosty, a zarazem elegancki i piękny… kolejny raz pokazuje jak bardzo nasze ciało jest inteligentne…

Written by Ewa in: Bez kategorii |
marca
24
2013
0

Wywiad z Ewą Ł. “Świadomość poprzez Ciążę”

Przeczytaj jak Metoda Feldenkraisa pomaga kobietom w ciąży.. poniżej moja historia..
ciaza

grudnia
30
2011
0

Informacje

Ewa Ławreszuk, Nauczycielka Metody Feldenkraisa®, Trenerka Movement Intelligence®.

www.metodafeldenkraisa.org

www.bonesforlife.pl

www.feldenkraisshop.com

Written by Ewa in: Bones for Life®, Polecane linki |
sierpnia
21
2011
0

Warsztaty skierowane do osób po udarze mózgu

W czasie tych warsztatów mogliśmy uczestniczyć w pracy się z osobami po przebytym udarze mózgu. Jak pomóc tym osobom, aby mogły uzyskać większą świadomość tego jak się poruszają i wydobyć własny potencjał. Wolfgang Haug na własnym przykładzie pokazał do jakiej sprawności ruchowej doszedł w czasie praktykowania Metody Feldenkraisa przez ostatnie 18 lat.


Metoda Feldenkraisa pobudza nasz system nerwowy do wykonywania ruchów w sposób efektywny, prostszy, tzn. wymagający możliwie najmniejszego wysiłku. W USA, Izraelu i państwach Europy Zachodniej stosuje się Metodę Feldenkraisa jako pomoc w pracy z osobami z częściowym niedowładem - częściowym porażeniem mięśni obejmującym jedną połowę ciała, będącym następstwem uszkodzenia ośrodków ruchowych w mózgu lub rdzeniu kręgowym. Praca polega na zmienianiu spastyczności mięśni oraz nawyków ruchowych, nauce poruszania ramionami, rękoma, nogami w sposób efektywny, przez co ruchy są wykonalne przez system o bardziej ograniczonych możliwościach. Efektem jest mniejsze napięcie mięśni oraz możliwość wykonywania ruchów pozornie niewykonalnych. Obecnie Metoda Feldenkraisa stosowana jest w większości klinik neurologicznych na oddziałach Klinicznej Rehabilitacji Neurologicznej w Niemczech jako pomoc pacjentom m.in. po udarze mózgu.

W kolejny weekend (24-25.07.2010) także we Wrocławiu odbędzie się kontynuacja warsztatów (już bez udziału Wolfganga Hauga) sprzed tygodnia, zapraszamy wszystkich chętnych: szczególnie osoby, których problem dotyczy, ich rodziny, opiekunów, a także osoby pracujące z osobami po przebytym udarze mózgu.

Pozdrawiam serdecznie

INFORMACJA:
Osoby, które chciałyby aby się takie warsztaty odbyły w ich mieście, proszone są o informację na adres: metodafeldenkraisa@gmail.com

Written by Ewa in: Warsztaty |
maja
06
2011
0

Promo BFL Polska

Obejrzyj Promo BFL Polska - rusza w lipcu 2011. Więcej informacji na www.bonesforlife.pl ZAPRASZAMY!

lutego
21
2011
0

Bones for Life® - program oparty na edukacji somatycznej Dr. Moshé Feldenkraisa

W 1997 r. Ruthy Alon, stworzyła program Bones For Life®, oparty na edukacji somatycznej Dr. Moshé Feldenkraisa. Ruthy jest jedną z pierwszych uczennic dr Moshé Feldenkraisa.
Więcej w j. polskim www.bonesforlife.pl

Written by Ewa in: Bones for Life®, Polecane linki |
lutego
21
2011
0

Metoda Feldenkraisa a praca z dziećmi

Moshe Feldenkrais pracuje z małym chłopcem

Powered by WordPress | Theme: Aeros 2.0 by TheBuckmaker.com